Category Archives: Cestování

Dovolenka na Slovensku 2019 v Malej Fatre

Slovensko síce nie je veľká krajina, ale nájdeme tu toľko skvelých tipov na strávenie dovolenky, ako málo kde. Oplatí sa preto tento rok pouvažovať o strávení letnej dovolenky na Slovensku. Ak tento rok vymeníte more za hory, čo tak stráviť dovolenku napríklad v Malej Fatre. Nájdete tu jedny z najkrajších turistických trás na Slovensku. Turistická trasa Jánošíkove diery vedie skalnými úžinami po rebríkoch a stupačkách. Zaujímavá je aj túra na Veľký Rozsutec....

Read more

Jak určit cenu auta

1. Předem se rozhodněte, za kolik jste ochotni prodat auto.

Měli byste počítat s tím, že auto neprodáte za stejnou částku, za jakou jste ho koupili. Hodnota auta již při prvním prodeji prudce klesne. I o několik desítek procent v závislosti na konkrétním vozidla. Platí to dokonce i pro jednodenní auta. Každý jeden obchodník se při nákupu auta snaží stlačit jeho cenu dolů.

2. Je důležité znát nejen ideální částku, kterou byste chtěli dostat, ale i spodní hranici.

Read more

Kvalita se nemusí vždy prosadit

Staré známé přísloví, že kvalita se vždy prosadí, nemusí vždy platit. Proč je tomu tak?

Ani živočišné pudy, ani identita, ale “citrony”. I když nobelista George Akerlof byl poslední roky zmiňovaný hlavně v souvislosti s knihami Animal Spirits (Živočišné pudy – knihu společně napsal s Robertem Shiller) a Identity Economics (spoluautorkou byla Rachel Krantonová), do povědomí se dostal díky třináct stranové eseji The Market for “Lemons “(Trh s” citróny...

Read more

Cestujete single? Jak je to s jednolůžkovými pokoji v hotelích?

Pokud se chystáte na dovolenou samotě poněkolikáté, velmi dobře víte o příplatcích za jednolůžkový pokoj. Příplatek si účtují hotely, nikoli však cestovní kanceláře, jako převažuje názor veřejnosti. Ubytování o samotě má několik výhod i nevýhod, které jsou individuálně. Nejde však o nic vzácné. Zájem o jednolůžkové pokoje i v prázdninových resortech je poměrně vysoký.
Jednolůžkové pokoje v hotelech
Sazby poplatků za jednolůžkové pokoje si určuje hotel. Z...

Read more

Chystáte se koupit nebo prodat ojeté auto? Tipy a rady, kde začít a na co si dát pozor

Poradíme vám, kde začít, s čím počítat i jako auto neprodat pod cenu či nekoupit zbytečně předražené.
Ojeté auto můžete prodat přes inzerát. Můžete ho vystavit do autobazaru nebo prodat přímo prodejci. Při prodeji auta přes inzerát můžete dostat více peněz než přes autobazar. Autobazar si v ceně zohlední své výdaje – testy, uskladnění a podobně. Při autorizovaných prodejnách aut dostanete asi méně peněz, než očekáváte, ale zase je to nejbezpečnější prodej.

Přes...

Read more