Donáška květin k MDŽ

Již ve středu 8. března je Mezinárodní den žen. Tento svátek se v posledních letech stává zase stále více oblíbeným. Ke svátku MDŽ neodvratně patřila a stále patří nějaká hezká kytice květin. Mezinárodní den žen se slaví od roku 1908, kdy v New Yorku stávkovaly švadleny. MDŽ je vlastně připomínkou ženské solidarity, boje za svobodu, míru a také rovnoprávnosti. My u nás si nejčastěji tento svátek spojujeme s dobou komunismu, kdy bylo MDŽ velmi oblíbené, avšak spíše pro muže než pro ženy. Každá žena vždy dostala v práci nebo také doma karafiát popř. zákusek a muži to pak šli oslavit do nejbližší restaurace.

To díky bohu již neplatí, a tak MDŽ oslavujeme tak, že své partnerce, manželce, mamince, babičce nebo kolegyni uděláme radost květinou. Je jedno jaká květina to bude, když si zadáme do vyhledávače například květinářství praha, ihned vidíme nepřeberné množství květinářství v Praze, kam můžeme zajít a kytici si zakoupit.

 

Donáška květin

Nemáte čas a nestíháte? To vůbec nevadí, donáška květin je totiž stále více oblíbenější způsob, jak darovat květinu. Donáška květin je v nabídce spousty květinářství a online květiny rozváží osvědčení kurýři, kteří každou kytici doručí včas a nepoškozenou. Jak donáška květin funguje?

Na internetu si vyberte květinové studio, jenž má v nabídce online květiny. Poté si zvolíte kytici, která se vám nejvíce líbí. Vyplníte své jméno, způsob dopravy a platby a naposled také údaje o doručení – tedy komu a kam online květiny jsou doručovány. Po zaplacení je vše vyřízeno a vy se jen můžete těšit, kdy vám bude darovaná osoba volat, aby vám poděkovala za příjemné překvapení. Také existuje možnost, aby dotyčná nevěděla, od koho online květiny jsou. To není vůbec žádný problém, protože kurýři jsou opravdu diskrétní a pokud si to budete přát, vaše jméno neuvedou.

Jaké online květiny k MDŽ

Dle slov samotných slov květinářek je MDŽ mnohdy více populárnější než Valentýn, a to zejména u starších lidí ale nejen u nich. Oslava mezinárodního dne žen se slaví také i ve firmách, kdy zaměstnankyně dostanou nějakou malou kytičku. A jaké že online kytice jsou na MDŽ oblíbené? Samozřejmě jsou to klasické karafiáty a u mladších ročníků vedou růže a také tulipány, jenž jsou spjaty s příchodem jara.

Obecná pravidla říkají, že mladé ženy rády dostávají například online květiny, které jsou pestré a veselé. Pro starší dámy se zase hodí klasika v podobě lilií nebo gerber. V závěru je však úplně jedno, jakou květinu vyberete, nebo zda to budou online květiny a donáška květin. To hlavní je, že jste si vzpomněli a udělali tak dotyčné slečně či ženě radost.

Online květiny a jejich barva

  • Červená barva symbolizuje lásku, vášeň a romantiku
  • Růžová kytice vyjadřuje sympatie
  • Kytice složená z modrých květů značí věrnost a úctu
  • Online květiny složené bílých růží vyjadřují čistotu a pokoru