Kamenné podlahy

21. století nabízí neomezené možnosti pokrytí podlahy v bytech, domech, kancelářích a průmyslových budovách. Kamenná dlažba se na rozdíl od ostatních typů podlah hodí do muzeí, kostelů, starých památkových domů a reprezentačních prostor. Disponuje unikátním starožitným vzhledem, který dodá punc wellness zařízením a lázním. Exkluzivita a přirozená elegance jsou charakteristickými vlastnostmi kamenné podlahy. Rozličné varianty podlahových kamenných krytin přinášejí nezapomenutelnou příležitost k vytváření jedinečnýchKamenné podlahy motivů a barevných kombinací.

Kamenná podlaha patří k tradičním podlahovým krytinám. Vyznačuje se vysokou životností. Klasický vzhled a odolnost vůči skvrnám oceňují konzervativní a praktické skupiny zákazníků. V létě je dlažba příjemně chladná. V zimě se zmíněná vlastnost stává nevýhodou. Při střetu chodidla s dlažbou působí podlaha studeně a tvrdě. Kamennou podlahu lze doplnit o vkusné koberce, které podlahu z kamene udělají teplejším a na dotek příjemnější. Vyjímá se v interiéru s krbovým vytápěním.

Přírodní kamenná dlažba patří k cenově náročnějším záležitostem. Nabízí možnost pro instalaci podlahového topení. Hodí se jako pokrývka podlahy do vlhkého prostředí. Na druhé straně skvěle odolává vysokým teplotám. Vlastnosti kamene oceňují zákazníci s dýchacími obtížemi, protože je absolutně nepřípustná pro roztoče a drobný hmyz. Kamenná dlažba patří k nejodolnějším materiálům vůči mechanickému poškození a zátěži.

Do kategorie kamenných podlah patří těžené horniny. Své místo si v interiérech nacházejí horniny v podobě žuly, vápence, pískovce, břidlic a mramoru. Dodávají se v glazované nebo neglazované formě. Nabídka kamenů je pestrá. Světlé a tmavé odstíny v lesklém nebo matném provedení jsou inspirací pro designéry i amatéry. Varianty kamenné podlahy nabízejí možnost pro vytvoření efektivní a efektní podlahy.