Oblečte se správně. Bude se vám běhat lépe

Příjemné počasí a čerstvý vzduch. Hodně energie. Motivace. Zajímavá trasa. To vše ovlivňuje kvalitu i dobrý pocit z běhu. A je tu ještě něco, co se výrazně podílí na tom, jak se nám běží. Ano, důležité jsou nejen vhodné běžecké boty, ale i správné oblečení.

Běh je úžasný. Přináší kvantum pozitivních účinků. Prospívá tělu i psychice, je nenáročný a může se mu věnovat kdokoli bez ohledu na věk, kondici a aktuální hmotnost. A přece si můžeme uškodit. Důvod? Při běhu musí naše tělo snášet několikanásobek vlastní váhy, změny teplot, nástrahy počasí, nerovnosti povrchu. Chcete-li opravdu “seriózní” běhat, obyčejné oblečení a tenisky jednoduše nestačí.
Tipy pro běžce začátečníka

Pokud s během začínáte, nejdůležitější součástí běžecké výbavy jsou jistě kvalitní běžecké boty. Běžeckou obuv vybírejte ve specializovaných obchodech, kde vám poskytnou všechny potřebné informace. Zohlednit je třeba typ nohy, styl běhání, hmotnost, terén apod.

Dalším důležitým oblečením jsou dámské sportovní bundy a dámské sportovní kalhoty, se kterými se Vám bude běhat lépe, než v obyčejném oblečení.

Pro volbu oblečení platí, že musí být zejména pohodlné a z příjemných materiálů. Rozhodně není nutné před prvním během utratit desítky až stovky korun na speciální běžecké oblečení.

Když je venku zima …

Běh za každého počasí. To už svědčí o tom, že běhání je neodmyslitelnou a jen těžko nahraditelnou součástí životního stylu člověka. Běžec se skutečným nadšením pro běh si umí jen těžko představit trénink v zimě jen na běžeckém pásu, nebo v tělocvičně. Na druhou stranu, trénovat v zimních obdobích venku v nevyhovujícím, těžkém a nevzdušném oděvu samozřejmě výhrou není. Zde přichází na řadu kvalitní sportovní oblečení, které běh maximálně zpříjemní.