Ověřené tipy při rezervaci hotelu

Rezervujte si pobyt předem

I když je v poslední době na vzestupu trend výrazných last minute slev, stále platí (minimálně v případě zahraničních hotelů), že cena s rostoucí obsazeností stoupá, a to zejména v turisticky atraktivních obdobích (Velikonoce, letní sezóna, Vánoce / Silvestr a podobně ).

Rezervaci hotelu si proto nenechávejte na poslední chvíli, dokonce doporučujeme nejprve řešit ubytování a dopravu a až potom kam půjdete nakupovat a co si dáte v té krásné restauraci s výhledem na řeku.

Určitě nevynechejte oficiální stránky hotelu

Tento bod sice trochu brání tomu předešlému, ale v některých případech je relevantní. Mnohé hotely (zejména ty větší a síťové) si už uvědomili, že nejvýhodnější jsou pro ně tzv. přímé rezervace, čili ne přes jiného zprostředkovatele. Dnes už tedy dělají vše proto, abyste si pokoj zarezervovali přímo přes jejich stránky / rezervační oddělení. Mnohé také garantují nejnižší cenu právě u nich na webu.

Pozor na skryté poplatky

Opět bod, který souvisí s nízkými cenami ubytování. Při rezervaci hotelu si pozorně přečtěte, co všechno je v ceně zahrnuto, abyste si nakonec nemuseli připlácet i za zdánlivě běžné služby, jako například snídaně (pokud je chcete mít v hotelu), připojení na internet, úklid, závěrečný úklid v případě apartmánů, parkování, zda poplatek za platbu kreditní kartou.